I Prywatne Liceum Ogólnokształcące

 

2018.10.19 Widowisko Dumy i Radości

.

 

DSC_0051_resize

Dnia 19.10.2018 r. w Krakowie miała miejsce uroczystość związana z obchodami upamiętnienia stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wydarzenie było zorganizowane przez małopolskie kuratorium oświaty i wzięło w nim udział około 10 tysięcy osób. Do Krakowa zjechała młodzież oraz dzieci z różnych szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z całej małopolski. Uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Klaudiusza Bielickiego również wzięli udział w obchodach i godnie reprezentowali naszą szkołę w pięknych replikach strojów piłsudczyków. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą odprawioną na ołtarzu przed Katedrą Wawelską przez metropolitę krakowskiego Marka Jędraszewskiego. W kazaniu arcybiskup odniósł się do bohaterów narodowych Rzeczpospolitej Polskiej poprzez przypomnienie życiorysów niektórych z nich. Następnie uczestnicy wydarzenia pt.: „Widowisko dumy i radości” przemaszerowali z Wawelu do parku Jordana.

 

 

 

 

 

 

Wspierane przez iCagenda