Po Nocy Teatrów 2016

nag_L

W sobotę 17 września o godz. 20 do Kinoteatru Wrzos przy ul. Zamoyskiego 50 przybyli mili naszej duszy goście: tacy, którzy wieczór ten chcieli spędzić wolni od trosk, z humorem, piosenką i liryzmem. „Jotka, czyli dialog liryczno-ironiczny” to widowisko muzyczne (wzbogacone słuchawkową audiodeskrypcją dla osób niewidomych i słabowidzących) oparte na piosenkach twórców o inicjałach J.K. jak Jonasz Kofta, Jacek Kleyff, Jacek Kaczmarski, Jan Kaczmarek, Jacek Kowalski. Towarzyszyły nam też bardziej czy mniej cenzuralne fraszki Mistrza z Czarnolasu. Było wesoło i nieco lirycznie. Wystąpili także uczniowie i absolwenci I Prywatnego Liceum i Gimnazjum w Krakowie: nasze działania artystyczne charakteryzuje bowiem INTEGRACJA społeczności Krakowa, integracja środowisk twórczych, pokoleń, osób niepełnosprawnych, elementy wychowawcze i edukacyjne, oraz INTERDYSCYPLINARNOŚĆ sztuk: literatura, rysunek, muzyka, taniec, teatr. A na deser...nieformalna integracja artystów i publiczności w radosnej kolorystyce Cafe Łąka :)

Przy tegorocznej audiodeskrybcji Nocy Teatrów współpracowali uczniowie naszego
I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka J.Piłsudskiego. Ala i Gosia wydawały wejściówki w kasie, Michał, Mateusz i Sascha zajęli się sprawdzaniem wejściówek i rozsadzaniem gości w sektorach, Mateusz M. stał się naczelnym fotografem i operatorem wydarzenia. Ola i Anita troskliwie zaopiekowały się osobami niewidomymi. Obecny na spektaklu dyrektor Małopolskiego Związku Niewidomych przekazał na ręce organizatorów wyrazy wdzięczności i uznania, a parę dni później otrzymaliśmy pismo:

pismo pzn