I Prywatne Liceum Ogólnokształcące

 

2022.06.11 Krakowska Noc Teatrów

.

 

nt2022

Krakowska Noc Teatrów, 11 czerwca 2022 r., scena Supernova:

Tradycyjnie podczas Krakowskiej Nocy Teatrów uczniowie naszej szkoły z klas I LO, 8 i 7 szkoły podstawowej - wraz z zespołem artystycznym Artina - brali udział w projekcie scenicznym. W tym roku był on oparty o książkę napisaną przez polonistkę naszej szkoły, Justynę Krzysztyńską, pod tytułem "Opowieści sarenki Isi". Projekt skierowany był do najmłodszych odbiorców i tradycyjnie miał charakter integracyjny. W foyer zorganizowane zostały stanowiska z zabawkami i klockami, a także tablice informujące o wymowie utworu w języku polskim i ukraińskim. Książka jest bowiem tłumaczona na ten język celem wsparcia akcji pomocowych dla rodzin ukraińskich. Całe przedsięwzięcie miało charakter przystosowany do odbioru także przez zaproszone  osoby niewidome (zarówno dzieci, jak i dorośli), co pozwoliło zrealizować integracyjne założenia projektu.

Na wydarzeniu spotkało się kilka "pokoleń" wychowanków naszej szkoły. Na scenie znaleźli się uczniowie naszej szkoły podstawowej, liceum, a na widowni także grupa naszych maturzystów sprzed 20 lat, która przybyła wraz ze swoimi pociechami!

 

 

 

 

 

Wspierane przez iCagenda