I Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Dzień Niepodległości

20191108 Dzien Niepodleglosci 01W piątek 8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość związana ze Świętem Niepodległości. Z tej okazji cała nasza szkoła zgromadziła się w holu szkoły, w którym góruje popiersie naszego Patrona, Józefa Piłsudskiego.

Link do filmu z występu na Facebooku: https://www.facebook.com/teatrsignum/videos/1766881856778839/

O godzinie 11.11 wykonaliśmy uroczyście nasz hymn państwowy włączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji patriotycznej. W sali teatralnej uczestniczyliśmy w programie patriotycznym składającym się z muzyki, słowa i prezentacji historycznej. W tym roku mija 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z piosenek, wierszy i filmu wyłaniał się obraz bohaterskiej postawy polskiego żołnierza i jego tragicznego losu. W programie wzięli udział uczniowie z różnych klas, zarówno naszego liceum, jak szkoły podstawowej. Mieliśmy przyjemność posłuchać wirtuozerskiej gry na skrzypcach i pianinie (Mateusz), czystych ładnych wokali (Oliwia, Michał i absolwent naszego LO, Patryk), pięknych interpretacji poezji (Ala, Gaja, Mateusz, Maciek). Atmosferę na sali budowała także nietypowa scenografia: wojskowe siatki maskujące na ścianach i podświetlone na czerwono symboliczne gruzy Warszawy.

20191108 Dzien Niepodleglosci 01 20191108 Dzien Niepodleglosci 01 20191108 Dzien Niepodleglosci 01