Reportaż z pierwszego dnia szkoły.

20170904 142330 15804 września to dzień, w którym definitywnie rozwiał się nasz sen o wakacjach! Wspaniałe dwa miesiące wolności skończyły się za szybko, jak zawsze...

Ale szkolne realia powitały nas nowościami w szkole: pięknym wystrojem niektórych wnętrz, dzięki którym parę osób postanowiło przenieść się z materacami do szkoły i tu zamieszkać ? W poniedziałek 4 września spotkaliśmy się zatem w stroju odświętnym i po wstępnym rzucaniu się na szyję (dziewczyny) i klaśnięciu w dłoń (chłopaki) - przemieściliśmy się do sali teatralnej. Tam już czekali za kulisami artyści różnych roczników - począwszy od maturzystów z 2002 roku aż po obecnych gimnazjalistów. Było to wyjątkowe wydarzenie, gdyż nasz zespół teatralny Signum obchodził 20-lecie swojej działalności. Zaproszeni zostali aktorzy działający w tym zespole przez wszystkie lata jego istnienia i zaprezentowali przygotowane przez siebie scenki. Było wesoło i nostalgiczne... Obecni na sali aktorzy sprzed lat mogli obejrzeć siebie samych w poprzedzającej występy prezentacji filmowej, którą zakończyła piosenka poświęcona aktorom, którzy sami już mają dzieci... I ilustrowana zdjęciami rodzinnymi. Na wielu twarzach pojawił się radosny uśmiech, w wielu oczach zabłysły łzy wzruszenia. Na widowni pojawił się pierwszy aktor naszego zespołu, odgrywający przed laty naszego Patrona, oraz aktor, który jako wówczas trzylatek w tym widowisku grał rolę Piłsudskiego jako dziecka. Na widowni pojawiły się też dzieci naszych artystów. Było to wyjątkowe, pełne pozytywnych emocji wydarzenie i nastroiło nas radośnie na nadchodzące miesiące. Pokazało, że czas wprawdzie nieubłaganie mija, ale pogoda ducha i stare przyjaźnie nie przemijają. ?

20170904 144350 1625 20170904 122715 1354