Wrażenia z pierwszego dnia szkoły

Pierwszy dzień szkoły jest często wyczekiwany przez uczniów od samego początku wakacji. Dzieje się tak zwłaszcza wśród młodzieży, która kończy gimnazjum. Po pożegnaniu dawnych przyjaciół przychodzi do głowy myśl: Co mnie czeka w nowej szkole? Byłam pozytywnie zaskoczona po tym pierwszym dniu. Nie oczekiwałam żadnych rewelacji, a okazało się, że świetnie trafiłam. Po tym pierwszym dniu już czułam, że będę czuć się dobrze w mojej klasie.

Przyznam, że z początku towarzyszył mi stres i niepewność spowodowana zmianą środowiska i spotkaniem nowych osób. Gdy przekroczyłem szkolną bramę, moim oczom ukazał się tłum młodzieży oczekujący na oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego. W sali teatralnej nastąpiło powitanie uczniów przez dyrekcję oraz przedstawienie teatralne przygotowane przez młodszych uczniów. Wszystko przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a ja miałem ochotę pojawić się następnego dnia w liceum.

W pierwszym dniu przyszedłem do nowie szkoły 20 minut wcześniej, żeby obejrzeć szkołę. Wkrótce okazało się, że mój dobry kolega z gimnazjum jest ze mną w klasie. Podczas rozpoczęcia roku oglądnęliśmy skecze przedstawione przez zespół teatralny Signum. Sam nie wiem, który by z nich był najlepszy! Po występach zrobiliśmy zdjęcia przed szkołą. To był bardzo udany dzień.

Pierwszy dzień nowego roku szkolnego przyniósł mi kilka wątpliwości i kilka powodów do radości. Ponownie mogłem zobaczyć się z kilkoma znajomymi twarzami, które towarzyszyły mi podczas trzyletniej gimnazjalnej przygody w Prywatnym Gimnazjum im. Marszałka Piłsudskiego. Zobaczyłem też moją nową klasę, która od początku wzbudziła moją ciekawość. Czy uda nam się odnaleźć wspólny język z ludźmi, z którymi przyjdzie mi spędzić najbliższe trzy lata edukacji w liceum? Na szczęście wszelkie moje obawy i wątpliwości okazały się zbędne: jestem zadowolony z perspektywy wspólnego spędzenia tych paru lat. Z pewnością przyniosą one wiele miłych i ciekawych zdarzeń.

Przygotowania do 1 września rozpoczęły się dla nas już kilka dni wcześniej. Próba generalna odbyła się dwie godziny przed uroczystością. Wokół panował lekki chaos i wyczuwalne było napięcie. Każdy aktor miał za zadanie przygotować swoje rekwizyty. Przebraliśmy się w nasze sceniczne kostiumy i rozpoczęła sie nasza odprawa przed występem. Na zapleczu słychać było ostatnie gorączkowe przygotowania i szelest papieru - naszych scenicznych kostiumów. Występ rozpoczęła Pani dyrektor odśpiewaniem hymnu narodowego i przypomnieniem o historycznym znaczeniu dnia 1 wrz

eśnia. Następnie wyświetlona została prezentacja przypominająca wydarzenia artystyczne z zeszłego roku szkolnego. Nasze przedstawienie zdołało wywołać uśmiech na twarzach uczniów i nauczycieli. Przez chwile zapomniałam o obowiązkach szkolnych i bardzo dobrze się bawiłam. Cieszę sie, ze mogłam brać udział w przedstawieniu i wywołać uśmiech na twarzach moich kolegów.

rozpoczcie roku szkolnego 20160902 1745168943 0019

Gdy rozpoczęło się przedstawienie, słyszałem wielokrotnie śmiech naszej publiczności podczas niektórych scenek. Po każdym skeczu przemawiała nasza polonistka, co dawało nam możliwość przebrania się i przygotowania do następnej części przedstawienia. Po występie posprzątaliśmy rekwizyty i udaliśmy się do klas. Zapowiada się kolejny rok pełen nauki i wielu emocji w gronie naszych przyjaciół.

Według mnie całe zaangażowanie sie uczniów i nauczycieli w początek roku szkolnego jest godne podziwu. Przedstawienie było wesołe i świetnie zorganizowane. Cały ten dzień spodobał mi się bardzo i długo go nie zapomnę.

rozpoczcie roku szkolnego 20160902 1338998844 0013

Przyszedłem pod szkolę wcześniej niż reszta kolegów. Gdy przeszliśmy na salę teatralną,

No nareszcie. Przedstawienie sie zaczyna. Ja jako jedna z sióstr Kopciuszka mam na sobie sztywną suknię z papieru. Nadchodzi moja kwestia. Scena jest wysoka, papier sztywny, schodów nie ma... Pierwsze, co zrobiłem, to zrzuciłem część kurtyny, a następnie pękł na mnie papier. No świetnie...przygotowaliśmy rekwizyty i przebraliśmy się w stroje. Zrobiliśmy próbę generalną.

Na szczęście reszta poszła bez problemów. Na końcu wszyscy śpiewaliśmy zmienioną wersję piosenki "Ona tu jest". Tańcząc odbijaliśmy do widowni balony, ale widownia nie zrozumiała, co ma robić i wszystkie balony odbił pan dyrektor.

Ada Stałęga
Bartosz Ziomber