ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Dnia 12 grudnia 2014r. w I Prywatnym Liceum i Gimnazjum odbyła się uroczystość z okazji święta Patrona szkoły, którym jest Józef Piłsudski, marszałek Polski, mąż stanu, naczelnik państwa.

20141212 jkDlatego w ten wyjątkowy dzień cała szkoła zebrała się w sali teatralnej, aby uczcić pamięć tego wielkiego Polaka. Pani Justyna Krzysztyńska, polonistka, przygotowała wzruszającą prezentację opowiadającą o życiu Józefa Piłsudskiego oraz jego walce dla ojczyzny. Następnie wszyscy razem odśpiewaliśmy pieśni patriotyczne ku czci i pamięci tego wyjątkowego bohatera polskiego. Maja Sadowska z klasy VI zaśpiewała dwie pieśni autorstwa Jacka Kaczmarskiego. Nasi koledzy z klasy I gimnazjum przy wtórze skrzypiec (grała Małgosia Perlik z klasy III gimnazjum) wyrecytowali wiersze kończące ten wspaniały dzień. To piękne, że pamiętamy o tak wyjątkowych ludziach, którzy walczyli o niepodległą Polskę oraz poświęcili swoje życie dla ojczyzny.

20141212 gosiap 20141212 majas 20141212 koledzy 20141212 kolezanki

Kasia Olbrych, klasa II G