Inscenizacja z okazji Dnia Edukacji Narodowej, październik 2014

13 października 2014r. w I Prywatnym Liceum i Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego odbyło się spotkanie klas i nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej, powszechnie znanym jako Dzień Nauczyciela.

W sali teatralnej zebrane zostało całe gimnazjum i całe liceum. Apel rozpoczął się przemówieniem P. Dyrektor Eriki Byszewskiej na temat edukacji. Następnie P. Justyna Krzysztyńska (założycielka zespołu SIGNUM, którego występ dane nam było zobaczyć tego dnia ) wygłosiła krótką przemowę. Zaraz po tym rozpoczęła się część artystyczna.
Najpierw oczom widowni ukazał się cudowny film animowany o facecie, który na swej drodze spotkał dziewczynę swoich marzeń. Po paru perypetiach ( m.in. po spotkaniu jej chłopaka oraz po mechanicznym szczurku ) udaje mu się ją zdobyć. Niesamowita historyjka, idealna na polepszenie humoru. Następnie uśmiechniętym widzom wyświetlono dosyć specyficzny filmik nakręcony przez uczniów I Prywatnego Gimnazjum i Liceum należących do zespołu teatralnego SIGNUM, a mianowicie Dominika Perlika i Tomasza Adamczyka z klasy 3 licealnej oraz Olgi Kubiszyn, Aleksandry Makowskiej, Patrycji Kępy i Małgorzaty Perlik z klasy 3 gimnazjum. Dziewczęta ubrane były w piękne barokowe suknie. Stojąc na balkonie rozważały (za pomocą archaizmów) temat idealnego mężczyzny. Nagle ich oczom ukazali się Dominik i Tomek we współczesnych bluzach i jeansach. Jak to mężczyźni mają w zwyczaju - chcieli udowodnić, który z nich jest silniejszy. Sparing odbył się na... placu zabaw dla dzieci. Dzielnie siłowali się, chodzili po drabinkach, a nawet jeździli na sprężynowym kucyku. Barokowe dziewczęta zauroczone ich witalnością postanowiły z nimi porozmawiać. Ale niestety nic z tego nie wyszło, ponieważ zaczął padać deszcz i uciekły do budynku.

20141013 085724 20141013 091951

Następnie widzowie zobaczyli zagrane na żywo fragmenty '' Ślubów panieńskich" Aleksandra Fredry oraz "Strasznego dworu" wg S.Moniuszki (połączonych i nieco podrasowanych przez panią Krzysztyńską) w wykonaniu aktorów z filmiku. Dziewczyny z gimnazjum po kolejnej dyskusji stwierdziły, że nie potrzebują mężczyzn w życiu, a chłopcy z liceum zgodnie powiedzieli, że kobiety są im niepotrzebne.

20141013 092003 20141013 092319

Jednakże w miarę argumentowania tejże tezy ich głosy przestawały brzmieć pewnie, by pod koniec się poddać. Dominik i Tomek wręczyli dziewczynom róże i wszyscy już zgodnie zatańczyli poloneza.
Na zakończenie apelu P. Dyrektor wygłosiła kolejne przemówienie, podczas którego pochwaliła aktorów za wspaniały występ, p. Krzysztyńską za cudowny scenariusz. Przemowę zakończyła zgrabnym podsumowaniem stosunków damsko-męskich.

G.Święcicka 3 LO
M. Gądek 3 LO