POLSKO-NIEMIECKA WYMIANA

Jak co roku w naszej szkole w październiku odbyła się polsko - niemiecka wymiana uczniów, w której wzięło udział 20 osób z naszej szkoły.

Zawitaliśmy w niewielkim miasteczku Dormagen niedaleko Kolonii w Niemczech. Mimo długiej podróży autokarem przybyliśmy na miejsce już o 8 rano. Wszyscy uczestnicy wyprawy byli nieco zestresowani, ale też pełni emocji przed nawiązaniem nowych znajomości. Cieszyliśmy się też z możliwości poćwiczenia umiejętności posługiwania się obcym językiem. Plan dni okazał się bardzo napięty i pełen niespodzianek. Jednak oprócz ćwiczenia języka i zawierania nowych znajomości mieliśmy okazję zobaczyć miasto i poznać codzienne życie obcokrajowców. Wszyscy byliśmy zachwyceni tym wyjazdem.
Najbardziej podobała nam sie wycieczka do Fantazjolandu - ogromnego wesołego miasteczka. Zachwycił nas też wyjazd do Kolonii, gdzie zobaczyliśmy potężną katedrę, a także muzeum nazizmu, które poruszyło serca większości z nas.
Gdy nadszedł dzień wyjazdu z gościnnego Dormagen, całej polskiej grupie nie było za wesoło... Każdy z nas zżył się już bowiem z nowymi kolegami niemieckimi. Łzy należało jednak schować do kieszeni, ponieważ za rok widzimy sie znowu: niemiecka grupa przyjeżdża do nas, do Polski :)

Kasia Olbrych, kl. IIg