Kaczmarski inaczej

19. września w Dworku Białoprądnickim odbył się plenerowy koncert zespołu rockowego WU-HAE. Kaczmarski inaczej Było to interaktywne wydarzenie muzyczne z nowatorskimi aranżacjami piosenek Jacka Kaczmarskiego i towarzyszącymi im wizualizacjami.

ki plakat

Organizatorzy i artyści poprzez nowoczesne aranżacje chcieli ukazać, że piosenki artysty nie uległy dezaktualizacji. Projekt „Kaczmarski inaczej" był symbolicznym gestem odklejenia Kaczmarskiego od styropianu i próbą dotarcia do młodszych pokoleń i różnorodnych środowisk. Na scenie Dworku Białoprądnickiego wystąpili krakowscy muzycy: Marcin Bzyk Nohucki, Guzik, Agnieszka Grochowicz, Błażej Betlej i Antoni Dębski, a także chór Echo pod batutą Zbigniewa Huptysia. Imprezie towarzyszyła wystawa prac dzieci i młodzieży z Prywatnej Szkoły Podstawowej i Prywatnego Gimnazjum nr 1 im. Marsz. Józefa Piłsudskiego w Krakowie. Prace, inspirowane piosenkami Jacka Kaczmarskiego, są efektem konkursu do programu "Krzyk w Bibliotece" poświęconemu pamięci artysty w 10. rocznicę śmierci, zorganizowanego w kwietniu przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Zespół Artystyczny Artina (J.Krzysztyńska, Z.Huptyś, J.Błaszczyński) przy współpracy Katarzyny Małkowskiej i Olgi Olechowskiej oraz młodzieży z I Prywatnego Liceum, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im.J.Piłsudskiego w Krakowie.

ki wystawa ki prace2

Koncert otworzyła Ewelinka Cieślak z Podstawowej Szkoły Muzycznej w Dobrej piosenką "Ogrody czarów" (sł.J.Krzysztyńska, muz.Z.Huptyś)

ki ewelina

Towarzystwo Śpiewackie "Echo":