2024.06.05-07 Wycieczka do Wiednia i Bratysławy

IMG20240607102709_resize

Wycieczka Bratysława - Wiedeń

W dniach 05.06 - 07.06. 2024r uczniowie  klasy VA, VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wycieczce do Bratysławy i Wiednia.W drodze do Bratysławy przejeżdzaliśmy przez Morawski Kras i zwiedzaliśmy Jaskinię Balcarka. To zachwycający labirynt katedr i przepaści z bogatą i różnorodną naciekową ozdobą.

W Bratysławie zwiedzaliśmy Wzgórze Zamkowe i oglądaliśmy panoramę miasta z tarasu widokowego, Katedrę św. Marcina  Bramę Michalską, rynek i ratusz.

W Wiedniu oglądaliśmy : Katedrę św.Szczepana, Hofburg, letnią rezydencję pałacu cesarskiego Schonbrunn, Operę, Parlament, Ratusz - jeden z najważniejszych budynków , Kościół Wotywny,Hundertwasserhaus,Plac Marii Teresy. Byliśmy w Muzeum Historii Naturalnej, gdzie znajdują się jedne z największych na świecie zbiory przyrodnicze.

Wzgórze Kahlenberg, z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń. Na Kahlenbergu zobaczyliśmy kosciół św. Józefa z kaplicą Sobieskiego i oglądaliśmy wspaniałą panoramę miasta.