2023.11.13 Obchody Święta Niepodległości

SCN_0003_resize

Święto Niepodległości

to czas dumy z dokonań naszych przodków na przestrzeni ponad 1000-letniej historii Państwa Polskiego. Oddajemy cześć Polakom, którzy w 1918 roku swym czynem i postawą doprowadzili do odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów.

11 Listopada 2023r. w 105.Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, reprezentacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła po raz kolejny w „Marszu Prokocimskim”, który przeszedł Aleją Dygasińskiego od kościoła Matki Bożej Dobrej Rady  pod tablicę pamiątkową na dawnym Mycie – skrzyżowanie Bieżanowska / Wielicka, gdzie  złożono kwiaty i zapalono znicze.

W szkole uroczysta akademia przybliżyła sylwetki walecznych Polaków, w tym naszego patrona J. Piłsudskiego i wysiłek całego społeczeństwa włożony w odbudowę państwowości. Pięknie wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego.