Prywatna Szkoła Podstawowa

Jesteśmy najlepsi!

2023.06.17 Noc Teatrów

.

 

20230617-195220-exported-220898

W sobotę 17 czerwca wszystkie teatry Krakowa otworzyły swoje wrota dla miłośników artystycznych dokonań. Teatrami stały się także miejsca na co dzień spełniające inne funkcje. Nasz szkolny wkład w ogólnokrakowską imprezę stanowił performance, który rozegrał się w podziemnym labiryncie schronu przeciwlotniczego pod Nową Hutą. Wydarzenie nosiło tytuł "Underground" i umiejscowione było w komorach i korytarzach bunkra.  Już samo przeznaczenie tego miejsca budzi wyobraźnie, emocje, może niepewność lub lęk. Obecnie czasy, pełne trudnych relacji społecznych, zawirowań politycznych, poczucia zagrożenia, czasem osamotnienia czy bezradności – sprzyjają refleksji nad własnymi wyborami życiowymi, priorytetami, wartościami, jakie nam towarzyszą. Bunkier, w którym wystąpiło Studio Teatralne SIGNUM wraz z Zespołem ARTINA, to nie tylko miejsce. To też symbol: symbol ocalenia wszystkiego, co w życiu ważne. A najważniejsze w życiu jest – samo życie…
Nasz performance „Underground” stanowił ożywioną część wystawy poświęconej ochronie ludności miasta w stanie zagrożenia. W komorach podziemnego labiryntu widzowie spotkać mogli osoby przygotowujące akcje obronne i ewakuacyjne. Fragment podziemnego korytarza zamienił się w swoisty pokaz na cieniu: krótkie filmy połączone z muzyką i grą aktorską były głosem w dyskusji nad wartością naszej codzienności. Odwiedzający zobaczyli postacie bawiące się beztrosko w kontrze do ponurych filmowych obrazów z Czarnobyla i współczesnych ukraińskich miast. Nasz performance poszukiwał odpowiedzi na pytanie: Czy potrafimy wbrew rzeczywistości ocalić w sobie dziecięcą radość życia?

 

 

 

 

 

Wspierane przez iCagenda

https://www.high-endrolex.com/20