2023.05.22-26 Zielona szkoła w Muszynie

20230523-095543

W dniach 22-26 maja uczniowie klasy 7a wybrali się na „zieloną szkołę” do Muszyny. Choć prognozy pogody nie były optymistyczne, słońca nie zabrakło. Po przyjeździe były zajęcia integracyjne na których zrobiliśmy pamiątkowe grupowe zdjęcie – świetnie się bawiliśmy! Mieliśmy także zumbę, warsztaty kreatywne, a na zakończenie dyskotekę.

Kolejnego dnia po śniadaniu wybraliśmy się na pieszą wycieczkę  do Muszyny – przeszliśmy się po zabytkowym rynku, spróbowaliśmy wód mineralnych. Był też przystanek na lody, po których poszliśmy do ogrodów zmysłów. Po powrocie zjedliśmy sycący obiad i zaczęły się zajęcia liniowe, po nich survival – na którym budowaliśmy szałasy. Na koniec dnia czekał na nas zasłużony wypoczynek w spa ?

Trzeci dzień rozpoczęliśmy wycieczką do Krynicy. Zwiedziliśmy muzeum zabawek, pomnik Nikifora, deptak, pijalnię wód mineralnych i powstający ogród żywiołów. Po obiedzie były bardzo aktywne i emocjonujące zajęcia – fotogeografia, podchody i ognisko.

Czwartego dnia wybraliśmy się na rajd górski do mofet -  są to szczeliny w ziemi, z których wydobywają się  z charakterystycznym bulgotem pęcherzyki dwutlenku węgla. Wróciwszy z wycieńczającego  spaceru rywalizowaliśmy pomiędzy sobą w klasowym turnieju.

W ostatnim dniu graliśmy w słynną grę – flagi, a po obiedzie wyjechaliśmy do Krakowa.