Prywatna Szkoła Podstawowa

Jesteśmy najlepsi!

 

2021.10.26-28 Sandomierz Kurozwęki Baranów

.

 

20211027-110636-resize

W dniach 26-28.10.2021r. uczniowie klasy 8a zwiedzali Sandomierz i jego okolice. Trzydniowy pobyt obfitował w wiele atrakcji i zachwycał piękną pogodą.

Pierwszego dnia nasi uczniowie poznawali Sandomierz. Zwiedzili rynek, zbrojownię oraz trasę prowadzącą podziemnymi korytarzami. Zwieńczeniem dnia była przejażdżka meleksami stylizowanymi na stare auta, podczas której uczniowie usłyszeli od przewodników wiele informacji historycznych oraz legend związanych z Sandomierzem. 

Dzień drugi uczniowie rozpoczęli od zwiedzania zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Po spacerze śladami dawnych komnat, przez które poprowadziła ich przewodniczka, trafili do odnowionej części zamku, w której odbyła się lekcja o barokowych strojach szlacheckich. Następnym przystankiem były Kurozwęki, gdzie uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska bizonowi amerykańskiemu. Dzień zakończył długi spacer po jesiennym Sandomierzu.

Ostatniego dnia 8a udała się do renesansowego zamku w Baranowie Sandomierskim. Uczniowie z zachwytem zwiedzili zespół zamkowo-parkowy i po obiedzie udali się w drogę powrotną do Krakowa.

Wyjazd był bardzo udany, a uczniowie wrócili bogatsi o nowe oraz piękne wspomnienia.

 

 

 

 

 

Wspierane przez iCagenda