Prywatna Szkoła Podstawowa

Jesteśmy najlepsi!

 

2021.10.13-15 Wycieczka szlakiem renesansu

.

 

dsc07736-resize

W dniach 13-15 października klasy 5, 7A i 8B  pojechały na wycieczkę szlakiem renesansu. Zwiedzanie rozpoczęło się w Ujeździe, gdzie znajdują się niezwykłe ruiny zamku Krzyżtopór. Później uczniowie udali się na spacer po uliczkach i atrakcjach Sandomierza. Drugi dzień rozpoczął się od wizyty w doskonale zachowanym pałacu Zamoyskich w Kozłówce, następnie uczestników czekała wizyta w muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie, a na koniec w słynnym pałacu Czartoryskich w Puławach. Ostatni dzień upłynął na zwiedzaniu Kazimierza Dolnego, skąd uczniowie udali się do urokliwego Czarnolasu na spotkanie z ojcem polskiej literatury - Janem Kochanowskim. Słoneczna pogoda oraz urok polskiej jesieni to dodatkowe atrakcje tej niezapomnianej wycieczki, z której wszyscy wrócili w doskonałych nastrojach.

 

 

 

 

 

Wspierane przez iCagenda