2021.10.04-06 Wycieczka do Wrocławia

20211004-152925-resize

W dniach 04-06.10.2021r. uczniowie klasy 6 wraz z uczniami klasy 7b odwiedzili Wrocław. Podczas kilkudniowego pobytu w tym malowniczym mieście uczestniczyli w licznych atrakcjach turystycznych.

Pierwszego dnia uczniów przywitała pani przewodniczka i prowadząc ich szlakiem wrocławskich krasnali opowiedziała historię Wrocławia. Tego dnia odkryli również najpiękniejsze w Polsce zoo i przeżyli prawdziwy zachwyt obserwując podwodne życie rekinów, płaszczek i żółwi.

Zwieńczeniem pierwszego dnia była obiadokolacja w restauracji, w której nasi uczniowie spotkali samego pana prezydenta Wrocławia, pana Jacka Sutryka. Pan prezydent życzył dzieciom udanego pobytu oraz wielu wspaniałych wrażeń.

Dzień drugi powitał uczniów naszej szkoły jeszcze piękniejszą pogodą niż dzień pierwszy. Zwiedzanie rozpoczęli od podziwiania panoramy miasta z 49 piętra wieży Sky Tower. Następnie dzięki pani przewodniczce poznali historię wrocławskiego rynku oraz wznieśli się nad Odrą kolejką gondolową Polinka.

Dzień wyjazdu również obfitował w wiele atrakcji. W Kolejkowie, dzieci podziwiały miniatury najpiękniejszych zakątków Wrocławia oraz perły Dolnego Śląska. Bardzo kreatywny czas spędzili w muzeum Pana Tadeusza, uczestnicząc w warsztatach: „Papier wyobraźni. Poznajemy ebru – technikę zdobienia papieru” i wykonując swoje własne prace przy użyciu dwóch różnych technik plastycznych. Dużo emocji wywołał również rękopis „Pana Tadeusza” oraz biblioteka romantyczna, po której oprowadzał ich pan przewodnik.

Wycieczka sprawiła wszystkim bardzo wiele radości, a piękne wspomnienia oraz zdobyta wiedza z pewnością pozostaną w głowach i sercach uczestników na długo.